Beztroska kraina #01
product image
Beztroska kraina #01
(8)
18.43 zł

W XVIII-wiecznej tybetańskiej wiosce nastoletni chłopiec, Khang Zhipa, szkoli się, aby zostać medykiem. Pewnego dnia w jego domu zatrzymuje się orszak weselny z młodziutką panną młodą. Dziewczyna niespodziewanie wykazuje zainteresowanie ziołolecznictwem, dzięki czemu chłopak szybko nawiązuje z nią nić porozumienia. Jakże wielkie jest jego zdziwienie, gdy następnego dnia okazuje się, że piękna nieznajoma nie rusza w dalszą podróż, a szczęśliwym narzeczonym... jest on sam!

Oto pełna ciepła i humoru, pięknie narysowana opowieść o młodym, ambitnym chłopcu i jego tajemniczej narzeczonej z odległego kraju.

Autor Izumi Ichimon
Wydawca Studio JG
Seria Beztroska kraina
Tytuł oryginalny Tenju no kuni
Rozmiar exclusive
ISBN 9788380015616
Liczba tomów seria krótka (2-6)
Format A5
Status polskiego wydania zakończona
Kategoria wiekowa 9+
Recenzje
Autor: Attka
Jak sama nazwa mówi jest to \"beztroska kraina\" i taka też jest to historia -beztroska i urocza. Czyta się ją miło, postacie są śliczne, tła czasami mogłyby być bardziej dopracowane. Osoby liczące na pasjonującą, trzymającą w napięciu opowieść tego tu nie znajdą. Jest to manga na pochmurne dni, przynosząca trochę ciepełka i uroku.
Autor: 002zvzia
Jedna z moich ulubionych mang! Kreska prześliczna, fabuła przypadła mi do gustu. Polecam! ☻
Autor: AborParody
Mangi historyczne, zdążyły mnie przyzwyczaić do dojrzałych tematów i surowego podejścia do tradycji. Tutaj nie tylko tego nie było ale na domiar złego, postacie okazały się dziecinne a ich problemy banalne.
Autor: NeZKyMaN
Jeśli miałbym oceniać samą mangę, to po prostu mocny średniak. Klimat jest bardzo grzeczny a historia niezbyt pociągająca, bardzo spokojna i chwilami wręcz nudna. Humor w niej zawarty wydaje się naciągany, zupełnie bez pomysłu. Miłośnicy romansu też nie mają czego tutaj szukać, bo wszystko jest miałkie. Jednak jako że ocena posiada dopisek \"produkt\" to jest jeszcze gorzej bo mamy tu do czynienia z twardą okładką a co za tym idzie wyższą ceną. I owszem, niektóre kadry są urocze i ładnie narysowane, ale niestety według mnie ta manga jest zbyt słaba by wydawać ją w twardej po takiej cenie. Gdyby była w A5 ale w miękkiej to być może bym kupował dalej ale w tym przypadku raczej sobie odpuszczę. Propozycja tylko dla mega fanów fantasy o spokojnej tematyce i dla tych którzy wierzą że coś tutaj mocno się rozkręci i nabierze rumieńców ja jednak tego zupełnie nie czuję.
Autor: redincall
Jakie to było piękne i przyjemne w czytaniu! Czekam na więcej.Rysunki są przepiękne, A historia w sam raz na takie chłodne dni, jakie teraz mamy, bo rozgrzewa serduszko. Polecam wszystkim, którzy lubią takie lekkie, przyziemne tematy
Autor: Maru_chrzan
Manga w klimacie baśniowym
Wydaje mi się że będzie to lekka przygodówka
Autor: KaZa
Czekam na kolejne tomy! Piękna, dopracowana kreska, a do tego ciekawy zalążek historii - tyle dostajemy w pierwszym tomie. Co będzie w kolejnych? Koniecznie muszę się przekonać :)
Autor: OlikG
Największym atutem mangi jest przede wszystkim warstwa wizualna. Rysunki są piękne i szczegółowe, nie da się od nich oderwać wzroku. Nie doświadczymy w historii wybuchów i zwrotów akcji, to raczej pocztówka z leniwie toczącego się w Tybecie życia. Jeśli ktoś lubi lekkie, ciepłe opowiadania - ten tomik jest właśnie dla niego!