FAQ
W systemie Android: wybierz tomik, który Cię interesuje, a następnie kliknij opcję „Kup za...”. Po potwierdzeniu rodzaju płatności zostaniesz przeniesiony do strony PayU lub PayPal, na której możesz dokończyć płatność.

W systemie Apple iOS lub na komputerze stacjonarnym: otwórz przeglądarkę i wejdź na stronę reader.yatta.pl lub do sklepu Yatta.pl (zakładka YattaReader) – znajdziesz tam wszystkie dostępne tomiki i w kilku prostych krokach dokonasz zakupu podążając za instrukcjami. Za wybrane mangi możesz również zapłacić używając przedpłaconych środków z portfela YattaReader.
Z myślą o ułatwieniu zakupów wprowadziliśmy możliwość przedpłacenia środków do "wirtualnego portfela" dostępnego w aplikacji. Można wprowadzić tam dowolną kwotę środków, a następnie korzystać z niej przy kolejnych zakupach. Taką opcję posiadasz na stronie reader.yatta.pl lub w sklepie Yatta.pl – z takiego rozwiązania korzystaj na Apple iOS, komputerach stacjonarnych lub laptopach.
Mangi możesz zakupić na stronie reader.yatta.pl, poprzez aplikację Android YattaReader (chwilowo w wersji iOS opcja ta jest niedostępna) oraz na stronie Yatta.pl. Dostępne formy płatności to PayU i PayPal.
Aplikacja YattaReader jest kompatybilna z telefonami i tabletami Apple iPhone / iPad używającymi systemu iOS 9 i nowszych. Na urządzeniach z systemem Android najniższa obsługiwana wersja systemu to Android 13. Wersja przeglądarkowa aplikacji wymaga zgodności ze standardem WEBGL (Firefox 24 i nowsze, Chrome 33 i nowsze, Edge 76).
Tak. Ale jeśli nie jesteś zarejestrowany na Yatta.pl możesz założyć konto z poziomu aplikacji lub strony reader.yatta.pl. Z tego konta możesz korzystać zarówno na Yatta.pl, jak i w systemie YattaReader.
Pliki [HQ] zapisane są w rozdzielczości 375 dpi. Jest to rozdzielczość dedykowana dla dużych ekranów (tabletów) i dla prawdziwych purystów pragnących posiadać mangę w jej najlepszej możliwej wersji. Jednakże w parze z dużą jakością idzie też rozmiar – mangi w tym standardzie zajmą w pamięci Twojego urządzenia od 200 do 350 MB.

Pliki [LQ] to wersja zoptymalizowana – rozdzielczość 260 dpi zapewnia doskonałą jakość czytania zarówno na tabletach, jak i telefonach komórkowych. Mangi w tym standardzie zajmą ok. 110-150 MB pamięci.

Dostępna jest też wersja online [Czytaj bez pobierania], ładowana na żywo na Twoje urządzenie. Jest to tak zwana wersja web, w której pliki mają rozdzielczość 140 dpi. Całkowicie wystarcza ona do czytania na telefonach komórkowych i mniejszych tabletach. Pełna manga to ok. 20 MB. Należy jednak pamiętać, że nie zapisuje się ona w pamięci danego urządzenia i będzie zużywać zasoby LTE/3G. W związku z tym, ze względu na zużycie transferu, rekomendujemy pobieranie plików na urządzenie używając sieci WIFI.
Tak, ale WYŁĄCZNIE za pośrednictwem strony Yatta.pl wchodząc w zakładkę YattaReader i dokonując zakupu z tradycyjnego koszyka Yatta.pl. Aplikacja na telefony/tablety oraz narzędzia na stronie reader.yatta.pl nie pozwalają na wykorzystanie powyższych form zakupu.
Niestety nie. Najlepszym porównaniem jest tutaj wyjście do kina. Nie można obejrzeć filmu i następnie dokonać zwrotu biletów – z tej prostej przyczyny, iż filmu nie da się „odzobaczyć”. Tak samo jest z publikacjami cyfrowymi. Prosimy więc o przemyślane zakupy!
To obostrzenie wiąże się z warunkami licencyjnymi i standardami jakich wymagają od nas Japońscy licencjodawcy, szczególnie uczuleni na szerzenie się pirackich kopii poza Japonią. W związku z tym musieliśmy wprowadzić rozwiązania DRM (Digital Rights Management) zapewniające naszych licencjodawców, iż zakupione e-mangi nie będą dystrybuowane poza aplikacją.
To dopiero początek! YattaReader jest uniwersalną platformą, dzięki której zamierzamy dystrybuować nie tylko mangi, ale także komiksy i czasopisma. Z radością udostępnimy ją również innym wydawcom, jeśli tylko zechcą z niej skorzystać.
YattaReader oferuje e-mangi z ceną niższą od ceny wersji papierowej. Choć zdajemy sobie sprawę, że wydaje się, iż oszczędzamy na wydaniu elektronicznym z uwagi na cenę druku, w rzeczywistości jej koszty rosną gdzie indziej. Wydania elektroniczne są również obciążone bardzo wysokimi tantiemami praw autorskich.
W aplikacji dostępny jest panel ustawień, który stanowi dokładną kopię panelu znanego ze strony Yatta.pl lub reader.yatta.pl – możesz przy jego pomocy zmienić swoje hasło, email lub ustawienia czytnika.
Koniecznie skorzystaj z formularza kontaktowego! Im więcej zamieścisz w nim informacji na temat swojego problemu, tym szybciej i łatwiej będzie nam go rozwiązać i usprawnić aplikację.
To kolejny świetny powód, aby skorzystać z formularza kontaktowego! Możliwe, że w danej chwili nasza sieć jest przeciążona – system dopiero startuje i wciąż dopasowujemy nasze serwery do jak najwydajniejszej pracy. Nasz dział IT będzie na bieżąco poprawiał wszelkie nieprawidłowości.
Niektóre wydawnictwa, z którymi współpracujemy, nie udostępniają swoich publikacji w wersjach cyfrowych. Cały czas jednak zachęcamy naszych japońskich partnerów do otworzenia się na e-mangi i nie wykluczone, że za jakiś czas dany tytuł pojawi się w ofercie. Dodatkowo, w przypadku niektórych tytułów, jesteśmy w trakcie załatwiania kwestii licencyjnych i te serie pojawią się w nadchodzących miesiącach. Docelowo planujemy udostępnienie jak największej oferty mang wydanych w Polsce w wersji cyfrowej.
Serie, które dostępne są w aplikacji, docelowo pojawią się w niej w całości. Kolejne tomy będziemy wprowadzać do niej cyklicznie.