Fairy Tail #04
product image
Fairy Tail #04
(10)
13.60 zł

Na piętrze siedziby Fairy Tail stoi tablica, do której dostęp ma zaledwie pięcioro członków gildii. Znajdują się na niej bowiem najtrudniejsze zlecenia klasy S, na które wybrać mogą się tyko najpotężniejsi. Ale jak pamiętacie pewien ognisty mag ma poważne problemy, żeby usiedzieć na tyłku... Natsu wykrada supertrudne zlecenie i wraz z Lucy i Happym wyruszają na przeklętą wyspę, by zdjąć ciążącą na niej klątwę. Bardzo szybko okazuje się, że misja zdecydowanie wykracza poza ich kwalifikacje. Ale stało się, klamka zapadła - nie ma już odwrotu! Czy naszym bohaterom uda się wypełnić zadanie? Lub chociaż ujść z życiem?!?

ISBN 9788380011540
Wydawca Studio JG
Seria Fairy Tail
Autor Hiro Mashima
Rodzaj Manga
Status polskiego wydania kontynuowana
Liczba tomów tasiemiec (31+)
Rozmiar standardowy
Kategoria wiekowa 14+
#wojownicy/wojowniczki #posiada anime #silna bohaterka #silny bohater #nagrodzona/nominowana
Recenzje
Autor: Aneta_Przybysz86
Bardzo szczegółowa kreska. Fabuła wciągająca. Polecam.
Autor: Kosz z Książkami
Co może wydarzyć się, gdy nieodpowiedni magowie wybiorą się na misję klasy S? Odpowiedź jest jedna: kłopoty! To właściwie już drugie imię Natsu i jego drużyny, bohaterów mangi Fairy Tail HiroMashimy.

Poprzednie trzy tomy stanowiły wprowadzenie do świata magów, wyjaśnienia zasad jego działania, etc. Tym razem autor skupił się na postaciach pogłębiając ich historię. Początek czwartego tomu stanowi rozwiązanie sprawy aresztowania Erzy. Dalej Natsu wpada na jego zdaniem „genialny” plan wykonania misji klasy S – uratowanie przeklętej wyspy Galuny. Wciąga w to Lucy i Greya, a ich śladem podąża Erza w celu ściągnięcia ich z powrotem. Można domyśleć się, że przyjdzie im się zmierzyć ze skomplikowanym spiskiem. Przy okazji wyjdzie na jaw przeszłość Greya i to właściwie on bardzo szybko zostanie głównym bohaterem tej misji.

Co warte odnotowania autor ma niezwykłe wyczucie napięcia. Tak kończy nie tylko tom, ale właściwie każdy rozdział, że nie można się doczekać czytania dalej. Nie zabraknie więc niespodziewanych zwrotów akcji. Historia jest ponownie pełna humoru, jednak już z poważniejszym tonem. Jak bowiem zauważyła Mirajane w pierwszym tomie wszyscy magowie dźwigają jakieś brzemię. Grey jest pierwszym z bohaterów, po którego przeszłość autor sięgnął, ale mogę zdradzić, że nie jedynym. Dzięki temu jego późniejsze decyzje, sposób zachowania stają się dla czytelnika bardziej zrozumiałe i bliższe.

Styl rysowania pozornie niewiele się zmienił, ale jednak biorąc do ręki tom pierwszy oraz piąty zaczyna być widać pewne różnice. Wiele walk jakie odbywają magowie pozwala wykazać naprawdę dużą ekspresyjność w rysunkach. Wydanie zaserwowane przez Studio JG dalej stoi na bardzo wysokim poziomie, również w przypadku tłumaczenia nie ma się do czego przyczepić. Za dodatki tym razem służą fanarty japońskich czytelników, rozmowy Lucy z Mirą, tekst od autora, odrzucona strona tytułowa, projekt auta, mapa Fiore, kolekcja zbroi Erzy, dokumentacja gwiezdnych duchów, krótka historia Happy’ego oraz dodatek do tłumacza. Jak można zauważyć nadal jest tego bardzo, ale to bardzo dużo.

Po kolejne tomy trzeba koniecznie sięgnąć! W końcu na pewno każdy chce się dowiedzieć, dlaczego Grey ciągle się rozbiera prawda?
Autor: xXIrysXx
Jako wielki fan Fairy Tail bardzo polecam :D
Autor: Caius578
Ciekawa intryga, akcja i humor. Czegóż więcej trzeba? :)
Autor: RamiCZ
Świetne do czytania :)
Autor: Meki
Jak to mówią Mashima mym bogiem a Fairy Tail nałogiem xD Kocham tą mangę >///< Polecam 10/10 ^^
Autor: gosia2113
Kolejny tomik mojej ulubionej mangi. Cóż mogę powiedzieć jest EXTRA :D, jeśli ktoś lubi fantasy to jak najbardziej pozycja obowiązkowa :P
Autor: dusiek01
Jak na razie, ten tom jest najlepszy z wszystkich czterech. Fairy Tail bogiem i Hiro Mashima bogiem!
Autor: oollkkaa
Piękna kreska, idealnie przedstawiony świat magów, uwielbiam takie opowieści ^^ polecam!
Autor: Runo
Ha ha, uwielbiam Mashime i te jego poczucie humoru. :) Kreska świetna,humor przedni a książka doszła w idealnym stanie jak zwykle.