Łowcy smoków #01
product image
Łowcy smoków #01
(6)
18.43 zł

Przemierzają niebo, goniąc cienie mknące między chmurami, nigdzie nie mogąc zagrzać miejsca… Quin Zaza to jeden z ostatnich statków polujących na smoki. Niegdyś podobne załogi składały się z wyrzutków i przestępców, przez co po dziś dzień łowcy smoków nie cieszą się dobrą opinią. Choć mieszkańcy miast i wiosek liczą z ich strony na ochronę przed zagrożeniem z przestworzy i chętnie skupują smocze mięso, niekoniecznie życzą sobie gościć ich pod własnym dachem.

Załoga statku Quin Zaza, choć odbiega od niepochlebnych stereotypów, niewątpliwie pełna jest barwnych indywiduów. Jednym z nich jest Mika – doświadczony łowca, który właśnie dostał pod swoje skrzydła świeżo upieczoną adeptkę imieniem Takita. Czy ten ekscentryczny stary wyjadacz, a przy okazji wielki smakosz smoczych delikatesów, zdoła zrobić z dziewczyny wprawnego zabójcę podniebnych bestii?

Autor Taku Kuwabara
Wydawca Studio JG
Seria Łowcy smoków
Format A5
Tytuł oryginalny Kuutei Dragons
ISBN 9788380016330
Liczba tomów seria średnia (7-15)
Rozmiar powiększony
Kategoria wiekowa 12+
#epizodyczny #dorośli bohaterowie #posiada anime #nagrodzona/nominowana #silny bohater
Recenzje
Autor: Wol123
Bardzo ciekawa fabuła i szczegółowa kreska. Manga ma świetny klimat i Bardzo polecam ❤
Autor: trefl398
Oczekiwałam trochę innego klimatu, ale i tak nie jest źle. Manga broni się cudownymi rysunkami i śmiesznymi przepisami kulinarnymi ze smoczego mięsa, których się w ogóle niespodziewałam. Fabuła trochę kuleje, ale mam nadzieję, że rozkręci się w następnych tomach. Na razie miałam wrażenie, że powoli wdrażają historie bohaterów. Więc jeśli szukasz czegoś lekkiego z ładnymi rysunkami to polecam serdecznie!
Autor: _GaSp_
Kreska jak i fabuła moim zdaniem są przecudne. <333
Autor: Kereosa
Pięknie dopracowane rysunki, a rysunki potraw tak dobrze narysowane, że aż chce się skorzystać z przepisów na smocze mięso!
Autor: AgataRudzik
Śledzę online mangę kuutei dragons już od dłuższego czasu i gdy tylko dowiedziałam się, że rozpoczęto tłumaczenie na język polski, niemalże od razu zakupiłam pierwszy tomik a drugi dojdzie do mnie w prenumeracie na dniach.
Rysunki porządne, dopracowane i naprawdę przyjemnie czyta się całość. Sceny niekiedy dynamiczne, ale póki co historia jest raczej spokojna. Jakość druku też jest okej a wydanie jest starannie i estetycznie zrobione; nie znalazłam żadnego błędu a manga pięknie prezentuje się na półce jak i w czyichś rękach.
Jeśli zaś chodzi o fabułę, to na razie jest ona luźna i mogę spokojnie powiedzieć, że rozkręci się nieco później, w przyszłych tomikach :)
Autor: MizakoChan
Powiem tak... Spodziewałam się czegoś innego. Ale jest dobrze.
Historia raczej zabawna i luźna, na jesienne wieczory z deszczem lub burzą w tle.
Kreska dopracowana i szczegółowa, czasem aż za bardzo. Ogółem na plus.
Zabieram pół gwiazdki za zaczynanie jakiegoś wątku i porzucanie go, nie wiem czy będą one kontynuowane w przyszłych tomikach, dlatego nie zabieram całej gwiazdki.
Polecam fanom luźnych klimatów i komedii, ewentualnie fanatykom jedzenia~