Beastars #01
product image
Beastars #01
(5)
18.43 zł

W świecie człekokształtnych zwierząt mięsożercy i roślinożercy tworzą jedno społeczeństwo. Niegdyś naturalni wrogowie, dziś żyją na pokojowej stopie, chronieni przez wspólnie ustanowione prawo. W liceum Cherryton dni płyną utartym rytmem, a uczniowie najróżniejszych gatunków zmagają się z typowymi problemami wieku dojrzewania. Jednak wszystko zmienia się, gdy pewnej nocy na terenie szkoły dochodzi do straszliwej zbrodni. Jeden z członków koła teatralnego zostaje zamordowany, a wszystko wskazuje na to, że zabójcą mógł być któryś z uczniów – drapieżników. Podejrzenie pada na innego członka klubu, małomównego, stroniącego od towarzystwa wilka Legoshiego. Czy to możliwe, żeby morderca był tak blisko?

ISBN 9788380016316
Autor Paru Itagaki
Wydawca Studio JG
Seria Beastars
Rozmiar A5
Tytuł oryginalny Beastars
Format powiększony
Ilość tomów seria długa (16-30)
Inne mangi z tej serii
Brak innych mangi w tej serii.
Recenzje
Autor: Siliandra
Manga bardzo przypadła mi do gustu. Przedstawione w niej postacie na pierwszy rzut oka odpowiadają typowym szkolnym schematom także mamy tu mięśniaka, ważniaka, bogacza, dziewczynę lekkich obyczajów i tak dalej, ale to tylko pozory. Dla kogoś, kto zechce dostrzec głębię ujrzy osobę walczą pomiędzy społecznymi wymogami (niepisanymi prawami) a pragnieniem bycia sobą, kogoś kto chce być kimś innym niż nazwiskiem swojego rodzica… Jeszcze dalej dostrzegamy podział rasowy drapieżnik zabija, jest agresywny; roślinożerca – zawsze ofiara, ale czy tak jest naprawdę? Przypomina mi to trochę „Folwark Zwierzęcy” George’a Orwella gdzie ludzi ukazano jako ich zwierzęce odpowiedniki. Co do kreski faktycznie jest odrobinę uboga osobiście mi to nie przeszkadza, pozwala skupić się na przesłaniu a „prawda” nie zawsze jest śliczna, czyż nie? ???? Czekam na tom 2 ~!
Autor: Szalona_Inc
Naprawdę cieszę się z zakupu tomiku. Ta trochę specyficzna kreska nadaje klimatu serii. Serdecznie polecam.
Autor: Matsu_kun
O jejku, Beastars jest naprawdę cudowną mangą. Polecam każdemu! Gwarantuję świetną zabawę i szybko miniony czas
Autor: Karciq
O tej serii słyszałam już dawno, jednak na sprawdzenie wersji animowanej nie miałam czasu, tak więc przy pierwszej okazji zakupiłam mangę. W sumie niczego się nie spodziewałam, no bo czego można się spodziewać po mandze na pierwszy rzut oka idealnej dla miłośników zwierząt. Jednak muszę przyznać, że historia bardzo przypadła mi do gustu i nie mogę doczekać się kolejnych części. Nawet gdyby seria nie była w moim guście to dalej bym zamawiała bo okładki są moim zdaniem prześliczne, szczególnie na żywo. Szczerze polecam bo do kreski idzie się dość szybko przyzwyczaić a sama historia jest mega ciekawa.
Autor: octoling
Historia przeeecudowna, design bohaterów super. Bardzo spodobały mi sie dodatki na końcu. Jedyne do czego można się przyczepić to troche biedna kreska.